DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Granerud najlepszy w Klingenthal, Stoch poza podium

Norweg Halvor Egner Granerud wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Z Polaków najwyżej uplasował się Kamil Stoch, który zajął 6. lokatę.

Po pierwszej serii prowadził Niemiec Markus Eisenbichler – 138 m. Drugi był lider klasyfikacji generalnej Norweg Halvor Egner Granerud po lądowaniu na 136 m. Na trzeciej pozycji jest sklasyfikowany Japończyk Keiichi Sato – 140 m. Kamil Stoch uzyskał 138 m i zajmował czwarte miejsce, który tracił do lidera tylko 1,7 pkt.

Dawid Kubacki był 12. – 138,5 m, Andrzej Stękała 18. – 132 m, Jakub Wolny 22. – 134 m i 25. Piotr Żyła – 128 m. Odpadli Tomasz Pilch i Klemens Murańka.

W drugiej serii kapitalnym skokiem popisał się Granerud, który z obniżonej belki skoczył 140,5 m. Norweg wyprzedził Słoweńca Bora Pavlovcica o zaledwie 0,7 pkt. Podium uzupełnił lider po pierwszej serii, Marcus Eisenbichler (141,5 m.).

Kamil Stoch uzyskał 137 m., spadając z 4. na 6. pozycję. Awans z kolei zaliczył Dawid Kubacki, który w drugim skoku uzyskał aż 146 m, kończąc zawody na 8. lokacie. Piotr Żyła zajął ostatecznie 18. miejsce (135,5 m.), Andrzej Stękała był 19. (127,5 m.), a Jakub Wolny – 21. (128,5 m.)

Kolejne zawody odbędą się za tydzień w Zakopanem.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w skoki narciarskie, Stoch, Żyła, Kubacki
Piotr Żyła najlepszy z Polaków w niedzielnym konkursie w Lahti. Wygrał Robert Johansson

Piotr Żyła zajął 11. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał Norweg Robert Johansson. Sporego pecha miał lider klasyfikacji generalnej...