DZIŚ: 10 °C pogoda dziś

Piotr Żyła najlepszy z Polaków w niedzielnym konkursie w Lahti. Wygrał Robert Johansson

Piotr Żyła zajął 11. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał Norweg Robert Johansson.

Sporego pecha miał lider klasyfikacji generalnej PŚ, prowadzący po pierwszej serii jego rodak Halvor Egner Granerud.

W finałowej serii Granerud oddał najdłuższy skok – 137,5 m, ale po lądowaniu się wywrócił. Dostał za to niskie noty za styl obniżone do 8-8,5 pkt i ostatecznie zajął czwarte miejsce. Drugi był Niemiec Markus Eisenbichler, a trzeci jego rodak Karl Geiger.

Na 15. pozycji został sklasyfikowany Andrzej Stękała, 16. był Kamil Stoch, 22. Jakub Wolny, 23. Dawid Kubacki i 29. Aleksander Zniszczoł.

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w skoki narciarskie, Piotr Żyła
Polscy skoczkowie na podium zawodów drużynowych w Lahti

Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Zwyciężyli Norwegowie, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. W zespole biało-czerwonych wystąpili Piotr...