Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Granaty pomyliła z orzechami. Seniorka z okolic Bartoszyc znalazła na strychu dwa granaty o kilkusetmetrowej sile rażenia

Fot. policja

Mieszkanka jednego z domów w powiecie bartoszyckim w trakcie sprzątania strychu znalazła dwa granaty.

Nieświadoma zagrożenia 72-letnia seniorka wyniosła je z domu na szufli. Kobieta tłumaczyła policji, iż myślała, że to orzechy. Policję o niebezpiecznym znalezisku poinformowała rodzina starszej kobiety. Policyjny pirotechnik rozpoznał granaty bojowe F1, które mają zasięg rażenia nawet do 400 metrów.

Bojowe znalezisko przejęli wojskowi saperzy z Braniewa. Granaty zostaną zdetonowane na poligonie. Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa po znalezieniu niewybuchu. Nie należy go dotykać, przenosić i rzucać. Pod żadnym pozorem nie można rozbrajać ładunku.

W przypadku takiego odkrycia należy miejsce oznaczyć i w miarę możliwości zabezpieczyć, a następnie powiadomić policjantów.
Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granat, Bartoszyce, saper, łopata, seniorka
Profesjonalna opieka, wyżywienie i rozrywka. Seniorzy z Olecka będą mieli miejsce spotkań

Dobiega końca remont budynku, w którym powstaje Dom Dziennego Pobytu. Wkrótce rozpocznie się nabór chętnych. Na utworzenie placówki samorząd otrzymał prawie 300 tysięcy złotych dofinansowania z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV