Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na internetowym profilu kobiety, pod którą się podszyła, oferowała usługi seksualne i sprzedaż dzieci. Oszustka usłyszała wyrok

Sąd Rejonowy w Bartoszycach uznał winę Katarzyny S. oskarżonej o podszywanie się pod inną osobę w internecie i umieszczenie nieprawdziwych informacji o pokrzywdzonej.

Kobieta usłyszała wyrok 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok. Musi też, w ciągu miesiąca od uprawomocnienia się wyroku, pisemnie przeprosić pokrzywdzoną oraz przekazać na jej rzecz zadośćuczynienie w kwocie 500 złotych.

Katarzyna S. została oskarżona o to, że w czerwcu zeszłego roku w jednej z miejscowości gminy Górowo Iławeckie podszyła się pod inną kobietę. Wykorzystując jej profil ze zdjęciem na znanym portalu społecznościowym umieściła nieprawdziwe informacje o świadczeniu usług seksualnych przez pokrzywdzoną i sprzedaży przez nią swoich dzieci. W ocenie śledczych działała w celu wyrządzenia jej szkody osobistej.

Proces odbywał się przy drzwiach zamkniętych. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby obrażać dobre obyczaje i naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej. Wyrok nie jest prawomocny.
Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Bartoszyce, wyrok, internet, proces, Górowo Iławeckie, oszustka
Obywatele Ukrainy i Indonezji zatrudnieni niezgodnie z przepisami. Cudzoziemcy muszą wrócić do swoich krajów

Sprawa dotyczy siedmiu osób pracujących w kilku firmach na trenie powiatów: olsztyńskiego, mrągowskiego i ostródzkiego. Funkcjonariusze straży granicznej zakończyli kontrolę w firmie budowlanej z powiatu ostródzkiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV