Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Głos młodego pokolenia w młodzieżowym sejmiku województwa

Uchwałę o powołaniu młodzieżowego sejmiku podjął sejmik województwa warmińsko-mazurskiego. Nowe ciało ma zacząć działać w przyszłym roku.

Z tej decyzji cieszy się poseł Robert Gontarz z Prawa i Sprawiedliwości. Były radny wojewódzki i najmłodszy poseł w obecnej kadencji Sejmu, brał udział w pracach nad ogólnopolskimi przepisami ułatwiającymi tworzenie młodzieżowych sejmików i rad gmin.

To bardzo korzystne i bardzo nas to cieszy, że dajemy kolejną możliwość młodemu pokoleniu mówić o tym, co ich tak naprawdę interesuje, zgodnie z zasadą nic o nas bez nas. To młode pokolenie będzie miało dodatkowy głos, dodatkową możliwość, będzie opiniowało uchwały, które będą bezpośrednio dotyczyły młodzieży na terenie województwa.

00:00 / 00:00

Za powstaniem młodzieżowego sejmiku głosowała też opozycja.

Stworzy to formację będącą z całą pewnością kuźnią młodych, zdolnych, aktywnych ludzi, którzy będą dobrze służyli i województwu, i Rzeczpospolitej

– mówi radna Prawa i Sprawiedliwości Bożenna Ulewicz.

00:00 / 00:00

Za utworzeniem młodzieżowego sejmiku głosowało 28 radnych województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, sejmik
Wiemy, kto znalazł się w finale olimpiady wiedzy o mediach

Dziesięcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego zakwalifikowało się do trzeciego etapu olimpiady wiedzy o mediach. W piątek (17 grudnia) pisali test na szczeblu okręgowym. Ze...

Zamknij
RadioOlsztynTV