Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gęsta mgła i mróz. Synoptycy ostrzegają: „może być ślisko i niebezpiecznie”

Fot. Pixabay

Wieczorem i nocą z niedzieli na poniedziałek na terenie województwa warmińsko-mazurskiego będzie utrzymywać się gęsta mgła – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz dla północnej części województwa podlaskiego. W tym pierwszym regionie mgły mają utrzymywać się od godz. 18 w niedzielę do godziny 10 w poniedziałek, a na Podlasiu – od godz. 19 w niedzielę do godz. 10 w poniedziałek.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami oznacza, że będą się utrzymywać przed ponad 8 godzin i ograniczać widoczność poniżej 200 metrów.

Dodatkowo temperatura nocą będzie ujemna. Według zapowiedzi synoptyków na termometrach ma być od -4°C do -1°C. To oznacza, że mgła będzie zamarzać. Na drogach i chodnikach może być ślisko i niebezpiecznie.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mróz, Warmia i Mazury, IMGW
Ta noc była wyjątkowo zimna. W Świętajnie odnotowano -24°C

Minionej nocy najniższa temperatura w województwie warmińsko-mazurskim została odnotowana na posterunku meteo w Świętajnie w powiecie oleckim, gdzie zanotowano minus 17 stopni, a przy gruncie -24°C....

Zamknij
RadioOlsztynTV