Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gazownicy czy oszuści? Mieszkańcy boją się wpuszczać kontrolerów do domów

Pracownicy gazowni kontrolują sieć w olsztyńskich Dajtkach. Rutynowe działania wzbudziły niepokój zwłaszcza wśród starszych mieszkańców osiedla.

Z naszą redakcją skontaktowała się słuchaczka, która w obawie, że pukają do niej oszuści nie wpuściła mężczyzn do domu. Jak mówi została zaskoczona, był późny wieczór, wcześniej gazownia nie informowała o swoich planach. Kobieta nie miała pewności kto stoi przed jej drzwiami, bała się, że mogą to być oszuści.

Przyszło dwóch panów. Była już ciemna noc, bo po godzinie 18 jest już ciemno i na siłę chcą wejść do mieszkania zdjąć licznik. Powiedziałam, że nie ma mowy, bo nie wiem kim są i zamknęłam drzwi. Człowiek chce zachować bezpieczeństwo a potem słyszy „co ta babcia wymyśliła, bo trzeba było wpuścić”. To mam wpuszczać czy nie mam?

00:00 / 00:00

Paweł Rybicki z departamentu komunikacji Polskiej Spółki Gazownictwa potwierdza, że w olsztyńskich Dajtkach trwają rutynowe kontrole sieci gazowej.

W Olsztynie prowadzona jest kontrola sieci gazowej, a także liczników. Dlatego nasi pracownicy pojawiają się przed domami. Prosimy o udostępnianie liczników i współpracę z nimi.

00:00 / 00:00

Jeśli ktoś nie jest pewien intencji osób, które pukają do drzwi powinien poprosić ich o wylegitymowanie się. W przypadku rutynowych kontroli gazowników nie ma obowiązku wpuszczania kogokolwiek do domu. Najlepiej najpierw potwierdzić ich przyjazd w pogotowiu gazowniczym i wtedy umówić się z pracownikami w dogodnym terminie.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Olsztyn, Dajtki, mieszkańcy, seniorzy, osiedle, pogotowie gazowe, sieć gazowa
Spotkanie seniorów z Marleną Maląg w Olsztynie. Minister dziękowała za trud wychowania

Waloryzacja, trzynastka, czternastka, programy senioralne - to tematy poruszane podczas spotkania w Olsztynie minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg z seniorami. Minister Marlena Maląg podkreślała,...

Zamknij
RadioOlsztynTV