Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył nabór do olsztyńskich przedszkoli. Na dzieci czeka ponad tysiąc miejsc

Rozpoczął się nabór do olsztyńskich przedszkoli miejskich. Rekrutacja potrwa do 16 marca. Ta dotyczy dzieci, które mają skończone lub w tym roku kalendarzowym będą obchodziły trzecie urodziny.

Ustawowo prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego mają dzieci trzy-, cztero- i pięcioletnie. Te, które urodziły się w 2017 roku i w obecnym skończą 6 lat, mają natomiast obowiązek uczęszczania do przedszkola jako przygotowania ich do podjęcia nauki w szkole. Rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz mówi, że nie powinno zabraknąć miejsca dla żadnego dziecka.

W naszych placówkach miejskich i prywatnych, z którymi mamy podpisaną umowę, mamy prawie 1 400 miejsc. Jeśli zdarzy się, że jakieś dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola wskazanego we wniosku, to my wskażemy rodzicom inną placówkę, która będzie dysponowała wolnymi miejscami.

00:00 / 00:00

Miasto ma podpisane umowy z 14 przedszkolami prywatnymi, które przyjmują dzieci na takich samych zasadach i warunkach finansowych, jak placówki miejskie. Łącznie dzieci z Olsztyna rekrutowane są do 41 przedszkoli na terenie całego miasta.

Listy zakwalifikowanych kandydatów będą opublikowane 12 kwietnia, potem rodzice będą mieli kilka dni, by potwierdzić wolę przyjęcia. Ostateczne listy dzieci przyjętych do olsztyńskich przedszkoli mają być znane 20 kwietnia. W sierpniu zaplanowano rekrutację uzupełniającą.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dzieci, Olsztyn, ratusz, nabór
Sąd ponownie przesłuchał biegłego ws. tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej

Sąd Rejonowy w Olsztynie po raz kolejny przesłuchał biegłego, który wydał opinię w sprawie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. W listopadzie 2021 r. auto,...

Zamknij
RadioOlsztynTV