Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fundacja ,,Otwarte Dłonie” doradza jak walczyć z kryzysami małżeńskimi

Jak pogodzić pracę zawodową z życiem rodzinnym, jak przygotować się na rodzicielstwo oraz jak rozwiązywać problemy finansowe i konflikty małżeńskie – to tylko niektóre z zagadnień, jakie chcą poruszyć organizatorzy projektu „Po Pierwsze Mnie Kochaj”.

Do połowy grudnia zaplanowano nie tylko warsztaty i wykłady dla chętnych, ale także przygotowano specjalne filmy edukacyjne – wyjaśnia prezes Fundacji „Otwarte Dłonie” Wioletta Bulejak, która odpowiada za realizację projektu na Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

Część internetowa to serial, który wystartował na YouTube. Chcieliśmy poruszyć problem, że bardzo często w małżeństwie nie akceptujemy do końca drugiej osoby, chcemy trochę ją ustawić po swojemu

Organizatorzy zaplanowali cykl bezpłatnych warsztatów i wykładów oraz serię filmów edukacyjnych. Wszystko po to, aby pokazać jak bardzo się od siebie oddalamy w rodzinie – wyjaśnia Wioletta Bulejak.

00:00 / 00:00

Ludzie coraz mniej ze sobą rozmawiają. Relacje w małżeństwie i rodzinie są coraz bardziej luźne. Wszystko zaczyna się rozpadać od środka. Problem leży w tym, że brak jest wspólnego bycia razem, spędzania czasu. Chcemy wskazać, jak można ustawić priorytety. 

Projekt „Po Pierwsze Mnie Kochaj” dofinansowany jest ze środków Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej i przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Jego realizacja potrwa do połowy grudnia.

 

Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w małżeństwo
Mniej małżeństw i więcej rozwodów w regionie. Ubiegłoroczny rok był trudny pod wieloma względami

Rok 2020, pandemiczny, był dla nas trudny nie tylko w sferze zawodowej i zdrowotnej, był także sprawdzianem dla rodzin. Od lat w województwie warmińsko-mazurskim spada liczba...

Zamknij
RadioOlsztynTV