Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Frombork zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Organy we Fromborku. Fot. Sebastian Stawiński

W Bazylice Archikatedralnej we Fromborku dziś kolejny koncert 53. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Festiwal należy do najstarszych tego typu imprez kulturalnych w Europie.

Zorganizowanie tego święta muzycznego było możliwe dzięki odbudowie i uruchomieniu po ponad 20 latach milczenia zabytkowych organów w katedrze fromborskiej. Zostały one zdewastowane w czasie II wojny światowej. Teraz należą do najsłynniejszych instrumentów północnej Polski. Festiwal odbywa się w gotyckiej halowej bazylice archikatedralnej o doskonałej akustyce, gdzie grają najlepsi artyści z kraju i zza granic.

W niedzielę z koncertem we Fromborku wystąpi młody, utalentowany organista i pianista Michał Botor. To absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, teraz student tamtejszej Akademii Muzycznej. W programie koncertu Michała Botora usłyszymy utwory m.in. Bacha i Mozarta. Początek o godz. 15.00.

Na miłośników muzyki organowej czekają jeszcze dwa koncerty festiwalowe.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
We Fromborku rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Już po raz 53. w bazylice archikatedralnej we Fromborku podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej wystąpią młodzi, obiecujący  muzycy. Na organach z lat 1683-1684, ufundowanych przez biskupa...

Zamknij
RadioOlsztynTV