Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Film z udziałem papieża Franciszka od piątku w kinach

Papież Franciszek. Fot. w2.vatican.va

 

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to realizacja, w której po raz pierwszy w dziejach kina papież zagrał samego siebie.  Polska premiera filmu w piątek.

Skierowana do dzieci opowieść „Tam, gdzie mieszka Bóg” jest inspirowana historiami z Biblii. Opowiada o Andrew, który ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. Za chłopcem wyrusza czwórka jego szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Podczas podróży spotykają papieża Franciszka. „Jezus szuka cię i czeka na ciebie. (…) Znajdź go. Odważ się to zrobić” – oto przesłanie, które za pośrednictwem filmu daje dzieciom Ojciec Święty.

Uroczysta premiera „Tam, gdzie mieszka Bóg” odbyła się w Watykanie w 2017 r. Przed projekcją filmu papież Franciszek napisał list. Pisze w nim: „Dziękuję za waszą odwagę. Jestem przekonany, że ten film będzie małym ziarenkiem, ale podobnie jak ziarno gorczycy, o którym mówi Ewangelia, będzie ono wzrastać”.

Film został zrealizowany przez psycholog Gracielę Rodriguez, (która znała Ojca Świętego z czasów gdy opracowywali wspólnie projekty pomocy socjalnej, kiedy papież był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires) oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego.

Oprócz Jorge Mario Bergoglio w filmie zagrają: Emma Duke, Cory Gruter – Andrew, Aiden Cumming Teicher, Kyle Breitkopf, Kaelyn Breitkopf, Sam Duke, Natalia Imbrosciano, Tatiana Rodriguez, Victor Taylor.

Autor: O. Łozińska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, papież, Franciszek
Uczniowie z Elbląga walczą o zwycięstwo w międzynarodowym konkursie. [FILM]

Młodzież zakwalifikowała się do ścisłego finału  "Marie Curie 150 Creative Video Challenge". Minutowy film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 wspólnie z Centrum Radioterapii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV