Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Festiwal Muzyki Pięknej w Bisztynku. To propozycja dla osób zagrożonych wykluczeniem

Bisztynek – centrum miasta. Fot. Łukasz Węglewski

O godzinie 19 w Bisztynku w kościele św. Macieja Apostoła rozpocznie się koncert miłości. To nowe wydarzenie w regionie.

Współorganizatorka festiwalu oraz jego dyrektor artystyczna i dyrygentka Sylwia Janiak-Kobylińska podkreśla, że Festiwal Muzyki Pięknej na Warmii, bo tak nazywa się całe wydarzenie, ma prezentować muzykę poważną w nowoczesnej odsłonie i wychodzić z nią do każdego, w szczególności do osób, które są zagrożone wykluczeniem przez utrudniony dostęp do instytucji kultury w dużych miastach.

Koncert rozpoczniemy muzyką Mozarta. Pojawią się utwory Verdiego, Bartoka. Zakończymy go utworem współczesnym wirtuoza akordeonu Ricardo Galliano. Wystąpią znakomici soliści młodego pokolenia, wśród nich śpiewak operowy Szymon Kobyliński.

Jednym z organizatorów Festiwalu jest Damian Giczewski urodzony w Bisztynku student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli.

Bisztynek – kościół p.w. św. Macieja i Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa. Fot. Łukasz Węglewski

Autor: A. Kulik
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, koncert
Czy kobieca wrażliwość w muzyce różni się od męskiej? Odpowiedzi szukają eksperci z kraju i zagranicy

W Olsztynie trwa jubileuszowa 50. Konferencja Muzykologiczna Związku Kompozytorów Polskich pod hasłem "Muzyka kobiet. Kobiety w muzyce". W miasteczku akademickim Kortowo debatują naukowcy z kraju i...

Zamknij
RadioOlsztynTV