Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Felietony, przewodniki i dobra muzyka. Zabierz Radio Olsztyn na wakacje

Pobierz bezpłatną aplikacje (IOS i Android)

Zabierz Radio Olsztyn na wakacje. Od 24 czerwca przygotowaliśmy dla państwa nowe audycje, które umilą letnie dni i wieczory! Do tego mnóstwo dobrej muzyki i aktualne newsy. Do usłyszenia na antenie Radia Olsztyn.

Wakacje na Warmii i Mazurach – to swoisty „must have” dla każdego,  kto szuka ciekawych wydarzeń kulturalnych w regionie. W telegraficznym skrócie będziemy mówić o tym co, gdzie i kiedy będzie miało swoje miejsce. Od festynu gminnego, przez wieczór autorski, po koncert z udziałem gwiazd.

Z radiowego ogrodu, już po raz piąty, ruszamy w kulinarną podróż przez region z audycją Radio od Kuchni. Przez całe wakacje, w każdy czwartek, będziemy podążać za przyrodą oraz smakami Warmii i Mazur. Kulinarnych natchnień będziemy szukać m.in. w Rynie, Reszlu, Rozogach czy Kabornie.

Felieton w Radiu Olsztyn – nowa pozycja, która będzie prowadzona wymiennie przez pięciu autorów. Patryk Omilianowicz przedstawi historię techniki oraz wprowadzi nas w świat nauk ścisłych, Paweł Jarząbek opowie o kulisach rywalizacji sportowej, prof. Stanisław Czachorowski zgłębi tajniki przyrody, Janusz Ciepliński wprowadzi w świat muzyki, a Włodzimierz Kowalewski skupi się na wybranych wątkach kultury.

Przewodnik Wędkarski jest zaproszeniem dla miłośników „moczenia kija”. W każdym z odcinków będziemy podróżować po wybranych łowiskach regionu od Pojezierza Iławskiego, przez rzeki i stawy, po największe akweny szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W audycji przedstawimy praktyczne porady kiedy, gdzie, co i jaką metodą łowić, jak się ubrać, jakiego sprzętu i przynęt używać, aby czerpać radość z wędkowania.

Z Wiatrem – Serwis Żeglarski to codzienny raport przedstawiający prognozę pogody dla żeglarzy oraz rozmowa z dyżurnym ratownikiem Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku na temat warunków żeglugowych na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Posłuchaj, zanim wypłyniesz.

Lato w Ogrodzie, to propozycja dla wszystkich działkowiczów i miłośników spędzania czasu wśród przydomowej zieleni. Będzie także wiele o roślinach doniczkowych i zaletach wypoczynku na balkonie.

Co jeszcze przygotowaliśmy dla Państwa? Słuchajcie nas codziennie na częstotliwości 103,2 MHz w Olsztynie, 103,4 MHz w Elblągu, 99,6 MHz w Ełku i 106,9MHz w Braniewie. Naszych audycji możecie także słuchaj w Internecie, poprzez stronę radioolsztyn.pl, aplikację mobilną oraz na archiwum.radioolsztyn.pl.

Autor: Ł. Sadlak

Więcej w Radio Olsztyn, wakacje, program, ramówka
Policja uruchomiła wakacyjną mapę wypadków. To już szósta edycja programu

Policja apeluje o ostrożność podczas wyjazdów na wakacje. Uruchomiono internetową mapę "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024". Na mapie codziennie nanoszone są zdarzenia drogowe,...

Zamknij
RadioOlsztynTV