Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywy alarm bombowy. Sprawcą okazał się nastolatek, który zadzwonił dla żartu

Fot. Archiwum RO

Zgłoszenie o podłożeniu bomby w jednym z mieszkań na terenie powiatu mrągowskiego uruchomiło lawinę działań policji. Do akcji przystąpiły patrole policji i funkcjonariusze z rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń okazało się, że alarm był fałszywy. Za głupi dowcip, który postawił w gotowości służby, 14-latek odpowie przed sądem.

Wczoraj przed południem mrągowska policja otrzymała informację, że na telefon komórkowy jednego z mieszkańców powiatu, zadzwonił nieznany mężczyzna informując, że w jego mieszkaniu jest bomba i jeśli nie zapłaci 100 tysięcy złotych, to ładunek wybuchnie. Niezwłocznie pod wskazany adres pojechał patrol policji, funkcjonariusze wydziału kryminalnego i policjanci rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Alarm okazał się fałszywy.

Jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli do 14-latka z województwa zachodnio-pomorskiego, który dzwonił z informacją o bombie. Jak ustali funkcjonariusze z Kamienia Pomorskiego, nastolatek  podczas przerwy między lekcjami zrobił żart dzwoniąc na przypadkowo wybrany numer. Z takiego poczucia humoru będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Autorzy  tego tego typu głupich żartów są bardzo szybko ustalani. Oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.

Autor: KPP Mrągowo
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, bomba
Wynajęli studentom nie swoje mieszkanie i zainkasowali 2 tys. zł. Nowy sposób działania oszustów

Młodzi studenci wynajęli ładne mieszkanie w centrum Olsztyna, atutem była kusząco niska cena. Radość trwała  do czasu, gdy do lokalu weszła prawdziwa właścicielka. Dwie studentki i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV