Fałszywi grzybiarze uprawiali konopie w lesie. FILM
Udając grzybiarzy chcieli sprawdzić swoje plantacje konopi indyjskich.
Dwaj mężczyźni poszli do lasu w okolicach Elbląga podlewać sadzonki. Dla niepoznaki do koszyka zebrali grzyby… ale głównie niejadalne. Kiedy zobaczyli policjantów, zaczęli uciekać. Sławomir K. i Patryk K. na początku nie chcieli się przyznawać do nielegalnej uprawy.
Okazało się, że nie była to ich pierwsza wizyta w miejscu, gdzie rosło ponad 200 krzewów konopi indyjskich. Były one na trzech plantacjach, ogrodzone palikami i sznurkiem. Dwaj 27-latkowie odpowiedzą nie tylko za nielegalną uprawę, ale i za szkody w drzewostanie.
Grozi im do 3 lat więzienia.
(kos)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






