Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywe maile od Krajowej Administracji Skarbowej. Urzędnicy apelują o nieotwieranie załączników

Fot. pixabay.com

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed fałszywymi mailami, w których autor wiadomości podszywa się pod pracownika KAS i prosi o wypełnienie załączonego formularza.

– Zwracajmy uwagę na domenę, z której mail został wysłany – ostrzega Renata Kostowska z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Apelujemy, żeby oczywiście tego nie robić. Informujemy, że nie są to mejle kierowane przez nas do podatników. Wskazuje to również domena, z której mail został wysłany – kat.gov.pl. My taką domeną się nie posługujemy. Cały resort finansów posługuje się domeną ms.gov.pl.

Otwieranie załączonego pliku lub wysłanie odpowiedzi do nadawcy może zainfekować nasz komputer wirusem lub udostępnić nasze dane nieuprawnionym osobom.

Podobne maile otrzymali nie tylko podatnicy z Warmii i Mazur – informuje Renata Kostowska.

Nie jest wykluczone, że podatnicy z całego kraju mogą takie maile otrzymać, ponieważ już wiemy z Ministerstwa Finansów, że proceder rozprzestrzenił się na cały kraj.

Urzędnicy apelują, aby w razie wątpliwości zadzwonić do swojego Urzędu Skarbowego i upewnić się, czy placówka rzeczywiście wysłała do nas formularz drogą elektroniczną.

Autor: P. Świniarski /KAS
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mail, Krajowa Administracja Skarbowa, KAS
Przewoził owoce i warzywa skradzionym autem. Mężczyzna stanie przed sądem

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga zatrzymali na drodze krajowej S7 kradzioną ciężarówkę, którą prowadził mężczyzna z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów. Na obwodnicy Elbląga patrol...

Zamknij
RadioOlsztynTV