Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ewa Pałuska-Szozda i Dariusz Poleszak z tytułem Teatralnej Kreacji Roku

Od lewej: Marcin Kiszluk, Agnieszka Giza, Ewa Pałuska-Szozda, Radosław Jamroż i Dariusz Poleszak. Fot. Teatr Jaracza

Nagrody na Teatralną Kreację Roku i najpopularniejszą aktorkę i aktora przyznano na Gali kończącej 26. Olsztyńskie Spotkania Teatralne.

Ewa Pałuska-Szozda i Dariusz Poleszak z tytułem Teatralnej Kreacji Roku, a Agnieszka Giza i Marcin Kiszluk – najpopularniejszymi aktorami w głosowaniu widzów Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Po raz pierwszy w historii tytuł Teatralnej Kreacji Roku przyznała Kapituła składająca się z uznanych w Polsce krytyków teatralnych.

Jurorzy, którym przewodniczył Jacek Wakar, wyróżnili Ewę Pałuską-Szozdę za rolę Karli w sztuce Noc Helvera w reżyserii Giovanego Castellanosa. Dla aktorki jest to ogromne wyróżnienie.

00:00 / 00:00

Dariusz Poleszak najlepszą kreację męską stworzył w Locie nad kukułczym gniazdem w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

00:00 / 00:00

Rozstrzygnięto też plebiscyt na najpopularniejszą aktorkę i najpopularniejszego aktora Teatru im. Stefana Jaracza. Głosami widzów zwyciężyli Agnieszka Giza i Marcin Kiszluk. Agnieszka Giza przyznała, że marzyła o tej nagrodzie.

Także Marcin Kiszluk nie krył radości, chociaż był bardzo zaskoczony werdyktem widzów.

Kapituła krytyków teatralnych przyznała też wyróżnienie za najlepszy debiut – obiecującą osobowość aktorską. Tu nagroda trafiła do Radosława Jamrożego za rolę w spektaklu Noc Helvera.

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru swoje nagrody przyznali dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie i władze samorządowe. Otrzymali je między innymi: Maria Filipkowska – inspicjentka oraz aktorzy Marian Czarkowski i Dawid Dziarkowski.

Po raz kolejny wręczono Stypendium im. Andrzeja Starkiewicza Aktorskie Odkrycie Roku. Odebrała je Agnieszka Giza.

Wieczór zakończył komediowy monodram Rafała Rutkowskiego Ojciec Polski.

 

Autor: A.Lipczyńska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, nagroda, aktor, aktorzy, Marcin Kiszluk, Radosław Jamroż, Agnieszka Giza, Ewa Pałuska-Szozda
Entuzjastyczne przyjęcie „Naszych żon” warszawskiego Teatru Syrena

Doborowa obsada, znakomicie napisany tekst i ważne tematy podane w humorystyczny sposób - to wszystko składa się na sukces spektaklu "Nasze żony" warszawskiego Teatru Syrena. Przedstawienie...

Zamknij
RadioOlsztynTV