Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ewa Bem: Każdy koncert to piękne spotkanie z drugim człowiekiem

Ewa Bem jest piosenkarką jazzową, wykonującą także muzykę pop oraz blues oraz autorką tekstów piosenek.

Karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 roku w klubie Stodoła, w młodzieżowym, bluesowym zespole. W 1970 roku rozpoczęła karierę solową jako wokalistka w kwartecie Zbigniewa Seiferta. Niedługo po tym została wokalistką zespołu Bemibek (potem nazwa została zmieniona na Bemibem). Z zespołem tym wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Jazz Jamboree w Warszawie.

Współpracuje z czołówką polskich muzyków jazzowych (Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Wegehaupt, Kazimierz Jonkisz i inni) czołowymi polskimi orkiestrami (Kukla Band, Jazz Orchestra Macieja Pawłowskiego). Współpracowała też z gitarzystą Janem Borysewiczem oraz śpiewaczką operową Małgorzatą Walewską.

Występowała nie tylko w Polsce, ale również w Kubie, Indiach, Szwecji i innych państwach skandynawskich, Czechosłowacji, państwach Europy Zachodniej oraz USA.

Do wysłuchania rozmowy z Ewą Bem zaprasza Monika Szczygło

(mszcz/as/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wywiad, Monika Szczygło, Przy kawie
Caci Vorba: Przełamujemy granice

Caci Vorba istniejąca od 2006 roku grupa z kręgu world music, specjalizująca się w muzyce romskiej, karpackiej oraz bałkańskiej. Zespół wykonuje akustyczną fuzję muzyki etnicznej, jazzu,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV