Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elblążanie po raz kolejny ocenili pracę policji. Jak wypadły służby w oczach mieszkańców?

Ankieterzy z ZST. Fot. KMP w Elblągu

Prawie 84 procent mieszkańców Elbląga ma zaufanie do policji. A 73 procent uznaje, że to bezpieczne miasto. Mieszkańcy siedmiu dzielnic po raz kolejny wypowiedzieli się na temat pracy policji i swojego poczucia bezpieczeństwa.

Badanie wykonywane jest od 17 lat. Według ankietowanych wpływ na poczucie bezpieczeństwa ma miejskie oświetlenie ulic i parkingów, monitoring i dobrze widoczne patrole policji – tłumaczy Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej komendy.

Jako największe zagrożenie na terenie miasta elblążanie wskazali na: agresywnie zachowującą się młodzież, rozboje, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

00:00 / 00:00

Rzecznik elbląskiej policji podkreśla, że odpowiedzi mieszkańców są bezcenne przy organizacji służb. To oni wskazują, gdzie są najmniej widoczne miejsca i na jakie zachowania trzeba zwracać uwagę.

Ankieta na temat tego jak elblążanie oceniają pracę policjantów jest przeprowadzana od 2003 roku. Jej wyniki trafiają do przedstawicieli samorządów oraz do mediów. Jest to swoisty barometr społeczny, z którego wskazań korzysta kierownictwo elbląskiej jednostki organizując, np. dodatkowe służby.

00:00 / 00:00

Badanie pod nazwą „Ocena pracy policjantów KMP w Elblągu w opinii społeczności lokalnej” zostało przeprowadzone 18 grudnia z udziałem prawie 900 respondentów. Ankieterami byli tradycyjnie uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, służby
Dwaj bracia skazani za śmiertelne pobicie mężczyzny. Zaatakowali go, bo nie chciał dać 5 złotych

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia w centrum Nidzicy. Powodem było 5 złotych. Do przestępstwa doszło w biały dzień we wrześniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV