Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwaj bracia skazani za śmiertelne pobicie mężczyzny. Zaatakowali go, bo nie chciał dać 5 złotych


Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia w centrum Nidzicy. Powodem było 5 złotych.

Do przestępstwa doszło w biały dzień we wrześniu zeszłego roku. Na ul. Kościuszki doszło do szarpaniny nietrzeźwych mężczyzn. Dwóch braci Piotr i Mateusz B. zaatakowali przechodzącego ulicą znajomego, Wiesława S. kopali i bili leżącego już mężczyznę. Próbował interweniować kolega ofiary, ale nie miał szans z napastnikami. Bracia uciekli dopiero w momencie, gdy usłyszeli dźwięk radiowozu. Nieprzytomnego Wiesława S. karetka pogotowia przewiozła do szpitala.

Obaj bracia niedługo po tym zdarzeniu zostali zatrzymani. Już po skierowaniu przez prokuratora do sądu aktu oskarżenia Wiesław S. zmarł w szpitalu. Biegły lekarz uznał związek zgonu z pobiciem, w wyniku którego ofiara doznała bardzo poważnych obrażeń głowy. Piotr B. przyznał się do winy, natomiast jego brat wziął na siebie częściowa odpowiedzialność za ciężkie pobicie.

Sąd Okręgowy w Olsztynie dokonał zmiany kwalifikacji prawnej czynu, uznał Piotra B. za winnego spowodowania śmiertelnego pobicia i skazał go na 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei Mateusz B. dostał 4 lata pozbawienia wolności. Sąd orzekł wypłatę przez oskarżonych na rzecz matki pokrzywdzonego 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Sąd zwrócił również uwagę na błahy powód pobicia – Wiesław S.nie chciał dać głównemu oskarżonemu 5 zł. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, pobicie
Wezwał policję twierdząc, że jedna osoba nie żyje. Co na miejscu zastali funkcjonariusze ?

Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego wezwał bezpodstawnie policyjny patrol i stanie za to przed sądem. Rano oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji skierował w trybie pilnym radiowóz na interwencję...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV