Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląskie liceum będzie kształciło przyszłych prawników

Rządowe Centrum Legislacji objęło patronat nad klasą prawno-humanistyczną w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Dla prezesa RCL Krzysztofa Szczuckiego to sentymentalny powrót, bo „Jedynka” jest jego szkołą, w której jeszcze jako gimnazjalista zaczynał działalność społeczną.

20 lat temu Krzysztof Szczucki był inicjatorem powołania w Elblągu Młodzieżowej Rady Miasta, po jej stworzeniu został jej pierwszym przewodniczącym. Już wtedy jako nastolatek podkreślał, jak ważne jest budzenie obywatelskiej aktywności i prawna edukacja od najmłodszych lat. Dziś jako minister i szef Rządowego Centrum Legislacji, z całkiem inne perspektywy, wprowadza to w życie. Na rynku trzeba dobrych prawników, którzy z pełnym przekonaniem i poczuciem misji, będą wypełniać ten zawód, myśląc o dobru, które można przynieść innym – podkreśla.

Urząd będzie wspierał przyszłych prawników, którzy będą mieli okazję korzystać także z wiedzy jego specjalistów. Rządowe Centrum Legislacji objęło patronatem dwie szkoły w województwie warmińsko-mazurskim. Obok I LO w Elblągu jest to XIII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, prawo, umowa, kształcenie, prawnicy, Rządowe Centrum Legislacyjne
Brak chętnych do dostarczenia sprzętu na Zalew Wiślany

Urząd Morski w Gdyni szuka dostawcy statku-pogłębiarki (ssąco-refulującej), która ma pracować na Zalewie Wiślanym. Maszyna będzie używana do utrzymywania toru na kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną...

Zamknij
RadioOlsztynTV