Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski Światowid rozpoczyna działalność w nowych pomieszczeniach

Fot. Fb CSE Światowid

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu już może działać po rozbudowie i modernizacji placówki. Blisko 60-letni obiekt przeszedł po raz pierwszy solidny lifting.

Zyskał nie tylko na urodzie i nowoczesności, ale przy okazji także powiększył ilość pomieszczeń. Ponadto Centrum zyskało też nowe logo i stronę internetową.

Przebudowa trwała ponad 2 lata z pewnymi trudnościami związanymi m.in. z powodu epidemii. Jednak szczęśliwy finał pozwala na pełne korzystanie z nowej i starej przestrzeni. Światowid zyskał prawie 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Jest nowa sala kinowa, pojemna hala sportowa z widownią, miejsca do organizacji wystaw czy elegancka elewacja.

Światowid ma także w planach wiele nowych pomysłów, które zrealizuje także dzięki nowoczesnym urządzeniom. Co ważne, obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Na swoją kolej czeka teraz mieszczący się w tym samym gmachu Teatr im. Aleksandra Sewruka. Podobnie jak Światowid, jest on placówką o charakterze regionalnym, zarządzaną przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w modernizacja, nowy budynek
Nowe życie najstarszego gotyckiego zabytku w Braniewie. Czy wieża bramna wygra ogólnopolski konkurs?

Wieża bramna w Braniewie jest fragmentem pozostałym po nieistniejącym już gotyckim zamku biskupim. Trzykondygnacyjna budowla powstała w drugiej połowie XIII wieku na planie kwadratu. To najstarszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV