Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski oddział PCK dziękuje młodym wolontariuszom i ich mentorom. „Nasi uczniowie bardzo się angażują”

Fot. Ł. Sadlak

Elbląski odział Polskiego Czerwonego Krzyża uhonorował swoich młodych wolontariuszy i ich mentorów, działających w przedszkolach i szkołach. Każdy chętny, od przedszkolaka po nastolatka może włączać się w działania tej organizacji, która już od stu lat pomaga ludziom potrzebującym wsparcia.

PCK podziękował najmłodszym za zbiórki na rzecz potrzebujących, starszym uczniom za kwestowanie na ulicach i za oddawanie krwi.

Mamy coraz więcej krwiodawców wśród uczniów

– cieszy się prezes Marek Jarosz. Od lat liderem w Elblągu i w regionie jest Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.

Nasi uczniowie bardzo się angażują, mamy też Klub Absolwenta

– podkreśla dyrektor Dorota Bajor. Uczniowie tej szkoły w ramach akcji „Młoda Krew Ratuje Życie” zbierali też krew pod hasłem „100 litrów krwi na stulecie PCK” .

Dodajmy, elbląski Polski Czerwony Krzyż podziękował sześciu najbardziej aktywnym placówkom za udział w akcji Gorączka złota i Czerwonokrzyska gwiazdka 2018. A także trzem szkołom średnim – liderom HDK oraz dziewięciu uczniom, którzy oddali najwięcej krwi.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, nagrody, pck, przedszkolaki, wolontariusze, Marek Jarosz, Dorota Bajor
„Nauczyciele wychowują młodsze pokolenia, które kiedyś przyjdą po nas”. Elbląg rozpoczyna obchody Dnia Edukacji Narodowej

Elbląg rozpoczyna cykl tegorocznych wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. "Zasługi nauczycieli i sukcesy elbląskiej edukacji są na wyjątkowym poziomie" - podkreśla Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator...

Zamknij
RadioOlsztynTV