Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nauczyciele wychowują młodsze pokolenia, które kiedyś przyjdą po nas”. Elbląg rozpoczyna obchody Dnia Edukacji Narodowej

Fot. M. Stankiewicz

Elbląg rozpoczyna cykl tegorocznych wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

„Zasługi nauczycieli i sukcesy elbląskiej edukacji są na wyjątkowym poziomie” – podkreśla Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

00:00 / 00:00

To ważny dzień, upamiętniający także powstanie Komisji Edukacji Narodowej – przypomniał wicewojewoda Sławomir Sadowski, niegdyś nauczyciel historii z elbląskiego I Liceum.  Ogólnokształcącego. Złożył też życzenia swoim młodszym kolegom.

00:00 / 00:00

Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do podziękowania nauczycielom i pracownikom oświaty za ich pracę. Najbardziej zasłużeni odebrali w Elblągu medale i nagrody. „To bardzo wzruszający moment” – przyznaje Dorota Bajor, dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii i Usług w Elblągu, odznaczona Medalem Edukacji Narodowej.

00:00 / 00:00

Taki sam medal otrzymał wykładowca akademicki z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, prawnik doktor Marcin Kazimierczuk. Doceniono jego innowacyjny program dla licealistów.

00:00 / 00:00

Ponad 60 nauczycieli odebrało Medale Edukacji Narodowej przyznane przez ministra edukacji, a ponad 20 osób nagrody ministra edukacji i warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. Kolejne uroczystości odbędą się 11 października w Olszynie oraz 14 października w Ełku.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciele, Dzień Edukacji Narodowej, obchody, Sławomir Sadowski, Krzysztof Marek Nowacki, Dr Marcin Kazimierczuk
Sławomir Sadowski: Słabej jakości drogi na Warmii i Mazurach przejdą do historii

Wzmacniamy w sprzęt policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. To realizacja jednej z głównych obietnic Prawa i Sprawiedliwości, czyli poprawy bezpieczeństwa - przypominał gość Porannych pytań...

Zamknij
RadioOlsztynTV