Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski Dom dla Bezdomnych w mrozy otwarty dla każdego

Policja szuka bezdomnych, fot. Policja

Elbląskie placówki oferujące pomoc osobom bezdomnym są pełne, ale każdy potrzebujący znajdzie w nich bezpieczne miejsce czas mrozów.

W Domu dla Bezdomnych jest ponad stu mężczyzn. Wypełniona jest także noclegownia i ogrzewalnia, w której oferowane są miejsca siedzące i ciepłe napoje. Do pogotowia socjalnego i izby wytrzeźwień każdej doby trafia około 20 osób. Straż Miejska codziennie patroluje miejsca przebywania bezdomnych – pustostany, altanki czy nieużywane zabudowania gospodarcze.

Zimowy system pomocy osobom bezdomnym w Elblągu działa od wielu lat wg sprawdzonych zasad. Kluczową sprawą jest współpraca policji, straży miejskiej i pomocy społecznej i ciągłe sprawdzanie jak radzą sobie bezdomni. Wspólne patrole odwiedzają tych, którzy chcą żyć po swojemu, mimo trudnych warunków. Na siłę nie można nikogo zabrać. Ale jak mróz przyciśnie, to najsłabsi sami szukają stałego pobytu i zwykle zostają w placówkach do wiosny.

Przypominamy, że na Warmii i Mazurach działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób w potrzebie. Dzwoniąc pod numer 800 165 320 można też informować o osobach, którym grozi zamarznięcie.

Patrol szuka bezdomnych, fot. M. Stankiewicz

Patrol szuka bezdomnych, fot. M. Stankiewicz

(stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomni
Kolejne dwie osoby uratowane przed zamarznięciem

Policjanci z Warmii i Mazur uratowali kolejne osoby przed wychłodzeniem organizmu. Tym razem pomogli dwóm mężczyznom. Jeden z nich leżał nietrzeźwy pod sklepem w Giedajtach, drugi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV