Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne dwie osoby uratowane przed zamarznięciem

Fot. Straż Miejska Olsztyn

Policjanci z Warmii i Mazur uratowali kolejne osoby przed wychłodzeniem organizmu. Tym razem pomogli dwóm mężczyznom.

Jeden z nich leżał nietrzeźwy pod sklepem w Giedajtach, drugi zgubił się w lesie w okolicach Barczewa. W regionie wciąż utrzymuje się niska temperatura. To bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, starszych, schorowanych oraz pod wpływem alkoholu. Nie przechodźmy obok nich obojętnie – apeluje Anna Balińska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Nasza właściwa reakcja i jeden telefon mogą uratować komuś życie.

00:00 / 00:00

W Elblągu placówki oferujące pomoc osobom bezdomnym są już pełne, ale każdy potrzebujący znajdzie w nich bezpieczne miejsce czas mrozów. W Domu dla Bezdomnych jest ponad stu mężczyzn. Wypełniona jest także noclegownia i ogrzewalnia, w której oferowane są miejsca siedzące i ciepłe napoje. Do pogotowia socjalnego i izby wytrzeźwień każdej doby trafia około 20 osób. Straż Miejska codziennie patroluje miejsca przebywania bezdomnych – pustostany, altanki i nieużywane zabudowania gospodarcze. Zimowy system pomocy osobom bezdomnym w Elblągu działa od wielu lat według sprawdzonych zasad. Kluczową sprawą jest współpraca policji, straży miejskiej i pomocy społecznej i ciągłe sprawdzanie, jak radzą sobie bezdomni. Wspólne patrole odwiedzają tych, którzy chcą żyć po swojemu, mimo trudnych warunków. Informują wtedy o miejscach, w których mogą się ogrzać.

Na Warmii i Mazurach działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem 800 165 320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach i innych formach pomocy dostępnych w regionie. Pod tym numerem można też informować o osobach, którym grozi wychłodzenie.

(kos/mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, bezdomni, mróz, zamarznięcie, bezdomny, pogoda, wychłodzenie
Lodowiska na warmińsko-mazurskich drogach

Zajeżdżony śnieg i lód - tak wygląda wiele dróg i ulic na Warmii i Mazurach. O ile można to zrozumieć zaraz po opadach śniegu, to niemal...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV