Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy radni za obligacjami komunalnymi

Elbląg – ratusz

Rada Miejska w Elblągu przyjęła uchwałę o wydaniu przez miasto kolejnych obligacji komunalnych. Ich wartość to 34 miliony złotych. Za pomysłem opowiedziało się 21 na 25 elbląskich radnych.

Pieniądze są potrzebne na spłatę zobowiązań w roku przyszłym i w 2015 roku. Jest to bezpieczna operacja, a wcześniejsze opłacenie rat kredytów pozwoli miastu na korzystanie z kolejnych pożyczek na inwestycje – wyjaśnia skarbnik miasta Zbigniew Pater.

00:00 / 00:00

Wskaźnik zadłużenia wynosi teraz 3,5 procent , w przyszłym roku spadnie do 2,5 procent. Obecnie kończą się prace na budżetem Elbląga na rok 2014.

Jutro (15.11) projekt musi trafić do rąk przewodniczącego Rady Miasta. Jak powiedział Radiu Olsztyn Zbigniew Pater, budżet jest zbliżony do tegorocznego i wyniesie około 500 tysięcy złotych. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne miasta z Warmii i Mazur przystąpiły do Cittaslow

Barczewo i Dobre Miasto zostały przyjęte do międzynarodowej sieci Cittaslow. Zdecydował o tym obradujący we Włoszech komitet koordynujący tego stowarzyszenia. Wcześniej oba miasteczka przeszły procedurę certyfikacyjną...

Zamknij
RadioOlsztynTV