Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy radni przegłosowali decyzję o emisji obligacji komunalnych. Ich wartość to nieco ponad 90 milionów złotych

Sesja Rady Miasta w Olsztynie

Burzliwa dyskusja na finiszu kadencji w olsztyńskiej Radzie Miasta, która przegłosowała decyzję o emisji obligacji komunalnych.

Opozycyjni radni z Prawa i Sprawiedliwości nie zostawili na pomyśle suchej nitki, uważając, że takie głosowania pod koniec kadencji są niewłaściwe. Koalicja podkreślała jednak, że o obligacjach mówiło się od ubiegłorocznej sesji budżetowej. Tyle, że wtedy przewidywano ich wartość na ponad 114 milionów. Ostatecznie wartość obligacji wyniesie nieco ponad 90 milionów złotych.

Jarosław Babalski z PiS spierał się z radnymi Mirosławem Gornowiczem i Zbigniewem Dąbkowskim między innymi o termin głosowania i wartość obligacji.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

Radny Dariusz Rudnik zwracał też uwagę, że punkt został zaproponowany do przebiegu sesji praktycznie w ostatniej chwili.

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz kontrował i podkreślał, że o obligacjach wiadomo było od sesji budżetowej w zeszłym roku.

00:00 / 00:00

Obligacje mają sfinansować planowany deficyt związany z wydatkami  miasta.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, Olsztyn
Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego powalczy o miejsca w elbląskim ratuszu

Podczas konwencji wyborczej oficjalnie zaprezentowano sylwetki kandydatów startujących do Rady Miasta. Wśród nich znaleźli się obecni radni, dyrektorzy placówek oświatowych, prawnicy, przedsiębiorcy, a także sportowcy. Komitet...

Zamknij
RadioOlsztynTV