Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś każdy może kupić obligacje Olsztyna. Gmina debiutuje na Rynku Papierów Wartościowych

Panorama Olsztyna. Fot. Ł. Węglewski

Gmina Olsztyn wprowadziła obligacje o wartości 48 milionów złotych. Właścicielem, wyemitowanych w zeszłym roku miejskich obligacji, był bank PKO Bank Polski SA.

Teraz po wprowadzeniu ich do obrotu, każdy będzie mógł kupić miejskie obligacje – podkreśla rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz.

Zdobyte dzięki obligacjom pieniądze zostały przeznaczone na wkład własny inwestycji z unijnym lub rządowym dofinansowaniem, to między innymi dojazdy do obwodnicy i Łynostrada.

Uroczysty debiut na giełdzie odbył się w Warszawie w obecności przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych oraz władz stolicy Warmii i Mazur. Olsztyn nie jest pierwszym samorządem, który w ten sposób pozyskuje finansowanie działalności. Wśród nich są m.in. Warszawa i Kraków. Z Warmii i Mazur obligacje wprowadziły także Elbląg i Ełk.

 

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, giełda
Media społecznościowe pomocne w zatrzymaniu złodziei. Okazali się nimi czterej nastolatkowie

Złapanie czterech nastolatków włamujących się do automatów z napojami na terenie Olsztyna było możliwe dzięki zamieszczeniu ich wizerunków w mediach społecznościowych. Jak powiedział sierżant Andrzej Jurkun...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV