Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg zwołuje nadzwyczajną sesję. Tematem agresja Rosji na Ukrainę

Elbląg. Fot. J. Sulecki

Samorząd Elbląga zwołuje na piątek (25 lutego) nadzwyczajną sesję Rady Miasta, podczas której przyjęta zostanie uchwała w sprawie agresji Rosji na Ukrainę.

Miasto od początku aktywnie angażuje się w kwestię organizacji pomocy uchodźcom wojennym. Oprócz samorządu poparcie dla Ukraińców deklarują m.in. organizacje i działające w Elblągu związki wyznaniowe. Sesja zwołana jest na wniosek prezydenta Elbląga.

Solidaryzuję się z Narodem Ukraińskim i z mieszkańcami naszego partnerskiego miasta Tarnopol

– przekazał w mediach społecznościowych Witold Wróblewski.

Radni przyjmą stanowisko rady miejskiej i prezydenta potępiające agresję Federacji Rosyjskiej na suwerenność i niepodległość Ukrainy oraz uchwałę w sprawie pomocy jej mieszkańcom.

Pierwsze decyzje dotyczące przyjęcia uchodźców władze Elbląga przyjęły niespełna 2 tygodnie temu. W razie potrzeby miasto od ręki może przygotować 420 miejsc w szkolnych halach sportowych, wyżywienie i pomoc medyczną. Pomoc deklaruje też mniejszość ukraińska, która gotowa jest przyjąć uchodźców w swoich domach.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, napad, Rosja, agresja, Ukraina, uchwała, Tarnopol, suwerenność, uchodźcy
„Spełnia się najczarniejszy scenariusz”. Posłuchaj komentarzy na temat sytuacji na Ukrainie

- Na naszych oczach spełnia się najczarniejszy scenariusz – mówił Miron Sycz, działacz Związku Ukraińców w Polsce. Dla mieszkańców Kijowa ostatnie godziny są dramatycznie trudne. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV