Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg: pomoc uchodźcom pod kontrolą organizacji pozarządowych

Fot. J. Sulecki

Sposoby pomocy Ukrainie – były głównym tematem spotkania wolontariuszy i organizacji charytatywnych, które zorganizowano w Elblągu. Do dawnego hotelu przy ulicy Związku Jaszczurczego przyszły osoby prywatne oraz przedstawiciele różnych organizacji.

O ustaleniach mówiła prezes zarządu elbląskiego centrum mediacji mecenas Anna Olszewska.

Jestem zachwycona chęcią elbląskich organizacji pozarządowych do niesienia pomocy. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu i okazało się, że przygotowaliśmy za małą salę na to spotkanie. Co się udało ustalić? Przede wszystkim to, że obejmujemy przewodnictwo w koalicji elbląskich organizacji pozarządowych. Od teraz będziemy koordynować działania tych organizacji po to, żeby usprawnić niesienie pomocy oraz nie wprowadzać zbędnego chaosu.

Uczestnicy spotkania wypełniali kwestionariusze z dokładną informacją o tym, ile osób mogą przyjąć pod swój dach oraz jaki rodzaj pomocy są w stanie zaoferować.

We wtorek (1 marca) odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem przedstawicieli organizacji pozarządowych z władzami Elbląga. Celem jest podjęcie konkretnych działań pomocowych wobec przyjeżdżających z Ukrainy, jak i pozostających w kraju i broniących swojej ojczyzny.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, pomoc, wojna, Rosja, Ukraina
Harcerze pomagają uciekinierom z Ukrainy. „Są miejsca gdzie trafiają dzieci bez opiekunów”

Harcerze z Warmii i Mazur zbierają artykuły pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. Część z nich była na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Dorohusku. Jak wyjaśnia Maciej...

Zamknij
RadioOlsztynTV