Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg po raz trzeci wyda obligacje?

Jerzy Wilk na elbląskiej Starówce, fot. K. Kaszubski

Elbląg chce wydać obligacje o wartości ponad 34 mln złotych. To konieczne, żeby spłacić kredyty w przyszłym i 2015 roku.

– Bez tego Elbląg nie ma żadnym możliwości inwestycyjnych, a to pomoże też przygotować przyszłoroczny budżet – tłumaczy prezydent miasta Jerzy Wilk. – Ja nie wiem kto wygra w przyszłym roku wybory, ale chciałbym, żeby miał rok na przygotowanie do zarządzania miastem – powiedział prezydent Elbląga.

Z przeprowadzonej analizy wynika, że Elbląg zachowa płynność finansową we wszystkich latach emisji i gwarantuje bezpieczną spłatę całego zobowiązania – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie obligacji. O ich wydaniu zdecydują w przyszłym tygodniu radni.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku były prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk wydał obligację na kwotę 107 mln złotych. W całości miały być przeznaczone na inwestycje. W 2010 roku jego poprzednik Henryk Słonina też wydał obligacje komunalne na kwotę 45 mln złotych, również na inwestycje i częściowo na bieżące wydatki. (Mira Stankiewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakończenie rekultywacji terenu po gazowni

8 milionów 400 tysięcy złotych kosztowało oczyszczenie terenu po byłej gazowni w centrum Olsztyna w pobliżu rzeki Łyny. Rekultywacja tego terenu, trwająca od 2011 roku, właśnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV