Elbląg po raz trzeci wyda obligacje?
Elbląg chce wydać obligacje o wartości ponad 34 mln złotych. To konieczne, żeby spłacić kredyty w przyszłym i 2015 roku.
– Bez tego Elbląg nie ma żadnym możliwości inwestycyjnych, a to pomoże też przygotować przyszłoroczny budżet – tłumaczy prezydent miasta Jerzy Wilk. – Ja nie wiem kto wygra w przyszłym roku wybory, ale chciałbym, żeby miał rok na przygotowanie do zarządzania miastem – powiedział prezydent Elbląga.
Z przeprowadzonej analizy wynika, że Elbląg zachowa płynność finansową we wszystkich latach emisji i gwarantuje bezpieczną spłatę całego zobowiązania – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie obligacji. O ich wydaniu zdecydują w przyszłym tygodniu radni.
Przypomnijmy, w ubiegłym roku były prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk wydał obligację na kwotę 107 mln złotych. W całości miały być przeznaczone na inwestycje. W 2010 roku jego poprzednik Henryk Słonina też wydał obligacje komunalne na kwotę 45 mln złotych, również na inwestycje i częściowo na bieżące wydatki. (Mira Stankiewicz/as)
![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=230&h=130&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






















