Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg gotowy do szczepień. Rusza również testowanie nauczycieli młodszych klas

Ratusz w Elblągu. Fot. K. Ośko

Elbląg jest gotowy do powszechnych szczepień mieszkańców przeciwko COVID-19 – poinformowały władze miasta.  Będą wykonywane w 19 punktach.

Jeśli to będzie za mało, dodatkowe miejsca powstaną w wytypowanych szkołach. Osoby niepełnosprawne, które nie mogą samodzielnie się poruszać, będą bezpłatnie dowożone na szczepienia.

17 stycznia akcja obejmie pensjonariuszy placówek, takich jak domy pomocy społecznej. Następni będą elblążanie powyżej 80. roku życia, którzy znajdą się w systemie automatycznie. Pozostałe osoby muszą się zarejestrować.

– Są trzy sposoby: infolinia, rejestracja u lekarza POZ lub przez swoje konto internetowe pacjenta – wyjaśnia Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Każdy dostanie SMS z terminem pierwszej i drugiej wizyty. Potem trzeba się zgłosić w terminie do wybranego punktu i tam przejść kwalifikację medyczną.

Od 13 stycznia w trzech miejscach – w LO nr 2 i nr 3 oraz w Szkole Podstawowej nr 11 przeprowadzone zostaną testy na koronawirusa u nauczycieli klas 1-3 oraz części personelu pomocniczego szkół podstawowych. Zgłosiło się 600 osób z Elbląga i około 300 z sąsiednich gmin.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, test, szczepienia
Kolejne zmiany w elbląskiej komunikacji miejskiej. Bilet przesiadkowy według nowych zasad

Od dziś bilet przesiadkowy w Elblągu będzie ważny dłużej, bo 60 minut. Umożliwi to pasażerom komunikacji miejskiej swobodną podróż nawet kilkoma liniami. To pierwsza zmiana wprowadzona...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV