Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg dołączył do rządowego programu Fabryka. W mieście może powstać nawet 1200 miejsc pracy

Panorama Elbląga . Fot. UM Elbląg

Panorama Elbląga

Elbląg jest piątym miastem w Polsce zakwalifikowanym do rządowego programu Fabryka. Podpisanie umowy z władzami miasta poprzedziło rozeznanie przeprowadzone m.in. przez specjalistów z Agencji Rozwoju Przemysłu. Dzięki planowanej inwestycji, w obiekcie na Starym Mieście może powstać nawet 1200 stanowisk pracy.

Plan zakłada zbudowanie na Wyspie Spichrzów, biurowca klasy A o powierzchni 10 tysiąca m2. To może oznaczać stworzenie tam nawet 1200 stanowisk pracy. Program Fabryka wywodzi się ze strategii rządu i Planu Morawieckiego – tłumaczy Robert Nowicki z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. W programie są już Radom, Mielec, Zamość i Stalowa Wola. Przewidywana wartość elbląskiej inwestycji to prawie 50 milionów złotych.

Program Fabryka jest realizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Kierowany jest do miast, które w wyniku odpływu wykwalifikowanych kadr tracą funkcje gospodarczo-społeczne. Projekt rozpoczął się w połowie ubiegłego roku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycja, fabryka, program, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
W Elblągu powstanie nowoczesny biurowiec. Wartość inwestycji to prawie 50 milionów złotych

W Elblągu na Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny, kilkukondygnacyjny biurowiec biznesowo-usługowy. Dla miasta i regionu może to oznaczać stworzenie 1200 stanowisk pracy. Elbląg jest piątym miastem zakwalifikowanym...

Zamknij
RadioOlsztynTV