Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Egzaminy ochotników do dobrowolnej służby. „Sprawdzamy umiejętności praktyczne”

Fot. J. Sulecki

W przeddzień złożenia przysięgi żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej z 9. Brygady Kawalerii Pancernej zdawali egzaminy, między innymi na strzelnicy wojskowej.

Jak podkreślił komendant ośrodka szkolenia braniewskiej brygady podpułkownik Leszek Woźny, egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej.

Przeprowadziliśmy test umiejętności w formie teoretycznej, sprawdzamy także umiejętności praktyczne. Znajdujemy się na strzelnicy garnizonowej, gdzie sprawdzamy podstawowe normy szkolno-bojowe między innymi ze szkolenia strzeleckiego, taktyki oraz zajęć inżynieryjno-saperskich.

Fot. J. Sulecki

Z zawodu jestem farmaceutką. Chciałam się sprawdzić. W trudnych czasach nie wiadomo, kiedy Ojczyzna będzie w potrzebie. (…) Zawsze chciałem służyć Ojczyźnie. Szkolenia będę wspominał bardzo dobrze.

– dodawali przyszli szeregowi Anna Królboszko oraz Marcin Szyca.

Fot. J. Sulecki

W czterotygodniowym szkoleniu podstawowym udział brały zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najmłodszy z uczestników ma 18 lat, najstarszy ponad 50. W sobotę uroczystą przysięgę złoży ponad 140 szeregowych. Większość z nich weźmie udział w miesięcznym szkoleniu specjalistycznym.

Posłuchaj relacji Janka Suleckiego

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia, Braniewo, strzelnica
Braniewo bezpieczną gminą. Będzie cykl spotkań i monitoring w świetlicach

W gminie Braniewo będzie bezpieczniej. W sześciu świetlicach wiejskich pojawi się monitoring. Pieniądze zainwestowane zostaną także w organizację spotkań profilaktycznych i zajęcia pierwszej pomocy. Projekt o...

Zamknij
RadioOlsztynTV