Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Dzisiaj turystyka to nie tylko zwiedzanie, ale szukanie emocji i wrażeń”. PTTK podsumowało sezon

Fot. Marek Lewiński

Elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego podsumował sezon turystyczny. Był lepszy niż poprzedni.

Co ważne do Elbląga i okolic wrócili goście zagraniczni, głównie indywidualni, bo zorganizowane grupy wycieczkowe zaczęły przyjeżdżać dopiero pod koniec sierpnia. PTTK przygotowało dla turystów bezpłatne materiały – przewodniki, mapy i foldery promujące okolice miasta. PTTK prowadzi dwa punkty informacyjne na Starym Mieście i w czasie sezonu odwiedziło je prawie 36 tysięcy gości.

Mamy ich z całego świata, ale najwięcej z Polski. Było też sporo Niemców czy Anglików, a także Skandynawów. Dzisiaj turystyka to nie tylko zwiedzanie, ale szukanie emocji i wrażeń

– wyjaśnia wiceprezes elbląskiego PTTK Kamil Zimnicki.

Największym zainteresowaniem cieszą niezmiennie Kanał Elbląski, starówka i rowerowy szlak Green Velo. Stały Punkt Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim działa też poza sezonem – czynny jest w dni powszednie.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, turystyka, PTTK, turyści, Kanał Elbląski
Elbląg z rządowym wsparciem na zakup sprzętu komputerowego i książek

Prawie 180 tysięcy złotych dostanie Elbląg na zakup sprzętu komputerowego i książek na potrzeby placówek oświatowych. Jest to wsparcie z rządowego programu „Aktywna Tablica” oraz „Narodowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV