Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś amerykańskie pojazdy wojskowe pojawią się na drogach

Fot. A. Piedziewicz

Pod koniec maja z Niemiec wyruszył 2. Pułk Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych. Żołnierze jadą na Litwę, by uczestniczyć w ćwiczeniach Saber-Strike-18. Część pojazdów przejedzie przez nasze województwo.

Dziś na drogach Warmii i Mazur będzie największe natężenie ruchu pojazdów amerykańskiej armii – mówi kapitan Krzysztof Płatek, oficer prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Pojazdy powinny dotrzeć do granicy w Budzisku do 9 czerwca. Część pojazdów pojawiła się w Olecku już w piątek. Transporty poruszają się w kolumnach po 20 pojazdów i są pilotowane przez pojazdy Żandarmerii Wojskowej.

W ćwiczeniach weźmie udział również 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana. Razem z grupą bojową z Bemowa Piskiego przeprowadzą szkolenie w zakresie współdziałania i gotowości bojowej w układzie sojuszniczym.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Amerykanie, Krzysztof Płatek
Olsztyńscy żołnierze po raz pierwszy ruszają na misję na Łotwę

Pododdział logistyczny 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej wesprze wojska NATO stacjonujące w łotewskiej bazie. Jak wyjaśnia dowódca wyjeżdżających major Mariusz Lewandowski, brygada zajmie się wsparciem logistycznym polskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV