Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień otwarty w Policealnym Studium Aktorskim w Olsztynie

Fot. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie

Przyjdź, zobacz, zostań – pod takim hasłem Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka, które działa przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie zaprasza na dzień otwarty.

Będzie można dowiedzieć się na czym polegają egzaminy wstępne do szkoły? Jak się do nich przygotować i jak wygląda nauka w 3-letnim Studium?

W dniu otwartym staramy się pokazać kandydatom jak można sobie wyobrazić zwykły dzień w szkole. Zaczynamy od lekcji otwartych z impostacji głosu i gimnastyki, które poprowadzą nauczycielki z udziałem pierwszego i drugiego roku. Później są dwa pokazy egzaminów. To dość unikatowa sytuacja, bo egzaminy są dla osób z zewnątrz, a w sesji egzaminacyjnej są one zamknięte  (…) Można się też skonsultować z nauczycielami

– powiedziała kierowniczka szkoły Milena Gauer.

Dzień otwarty zakończy o godzinie 18 spektakl dyplomowy „Kiedy przechodzili” na studenckiej scenie U Sewuka. Egzaminy wstępne do Studium Aktorskiego w Olsztynie odbędą się w sierpniu.

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w kultura, szkoła, nauka, edukacja, studium aktorskie, dzień otwarty
Szkoła w Górowie Iławeckim otwarta dla przyszłych uczniów

Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim otworzy dzisiaj drzwi dla wszystkich chętnych uczniów. - Szkoła ma uczyć i wychowywać - mówiła dyrektorka placówki. ...

Zamknij
RadioOlsztynTV