Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki czujności mieszkanki Ełku udało się uniknąć tragedii. 87-letni mężczyzna wrócił bezpiecznie do domu

Fot. Adobe Stock

Czujność mieszkanki miasta i wsparcie policjantów pomogły 87-latkowi wrócić do domu. O pomoc do oficera dyżurnego komendy w Ełku zwróciła się kobieta, która przyprowadziła napotkanego starszego pana.

Zdezorientowany mężczyzna nie wiedział, gdzie mieszka. W tej sytuacji policjanci zaopiekowali się seniorem. Oficer dyżurny wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe, wiedzę z wcześniejszych interwencji i ze szczątkowych informacji uzyskanych od mężczyzny ustalił, kim on jest i gdzie mieszka.

– mówi st.sierżant Agata Kulikowska Nałęcz z ełckiej policji.

Okazało się, że 87-letni mieszkaniec Ełku cierpi na demencję, dlatego nie potrafił trafić do swojego domu. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. W trosce o jego bezpieczeństwo policjanci odwieźli 87-latka do domu pod opiekę bliskich.

Policja apeluje, by nie być na los innych osób, które mogą wydawać się zagubione, zdezorientowane czy są ubrane nieadekwatnie do pogody. I zgłaszać takie przypadki funkcjonariuszom.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, senior
Koperty Życia dla seniorów z Elbląga. Dokument zostawiony w lodówce może uratować życie

Caritas Diecezji Elbląskiej przekazała 500 seniorom Koperty Życia. Zajęły się tym Parafialne Zespoły Caritas, które mają pieczę na osobami potrzebującymi wsparcia i ochrony. Koperty Życia trafiły...

Zamknij
RadioOlsztynTV