Dziekan Wydziału Nauk Medycznych prosi o pomoc władze województwa
„Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jest na międzynarodowym poziomie, ale przydałaby się nam pomoc władz wojewódzkich” – mówił podczas inauguracji roku akademickiego dziekan wydziału.
Profesor Wojciech Maksymowicz uważa, że tej współpracy bardzo brakuje, szczególnie Szpitalowi Uniwersyteckiemu:
Nowy rok akademicki, na Wydziale Nauk Medycznych UWM, rozpoczęło 400 studentów.
Chętnych było dużo więcej. Na kierunku lekarskim chciało studiować 1767 osób. Przyjęto stu najlepszych kandydatów, którzy będą uczyli się w języku polskim. Z kolei w języku angielskim – na Wydziale Nauk Medycznych – kształci się 90 osób z różnych państw. (mlewin/as)













![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















