Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie stacje diagnostyczne z Elbląga przyłączyły się do policyjnej akcji. Sprawdź ustawienie świateł za darmo

Ruszyła ogólnopolska kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W Elblągu razem z policją współpracują dwie stacje diagnostyczne, które w ramach akcji sprawdzą ustawienie świateł w samochodach.

To ważna sprawa, kiedy dłużej jest ciemno i znacznie pogarszają się warunki drogowe. Policjanci będą szczególnie kontrolować jakość świateł. W razie potrzebny odeślą do tych stacji na darmowe badanie – wyjaśnia komisarz Tomasz Krawcewicz, naczelnik elbląskiej drogówki.

00:00 / 00:00

Jakość świateł ma znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich, czyli nie tylko kierowców, ale też pieszych. Warto też pamiętać o jeszcze jednej sprawie, czyli o światłach dziennych, które po zmroku trzeba zastąpić włączonymi światłami mijania.

00:00 / 00:00

Policja przy tej okazji apeluje o noszenie znaczków odblaskowych, nie tylko poza teren zabudowanym. To znacznie podnosi bezpieczeństwo pieszych czy rowerzystów.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, światła
Z dna Kanału Łuczańskiego wydobyto niewybuchy. Konieczna była ewakuacja mieszkańców Giżycka

W Giżycku zakończyła się akcja wydobycia z dna Kanału Łuczańskiego dwóch niewybuchów. Pociski artyleryjskie z II wojny światowej o średnicy 75 mm zostały znalezione podczas sobotniego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV