Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa przypadki SARS-Cov-2 i jedno wyzdrowienie na Warmii i Mazurach. Najwięcej zakażeń koronawirusem na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia poinformowało po południu o 360 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 12 nowych zgonach.

Są to osoby w wieku od 50 do 89 lat, które zmarły w Warszawie, Radomiu, Raciborzu, Zgierzu, Gdańsku, Wrocławiu, Nowogrodźcu i Świdnicy. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że większość osób miała choroby współistniejące.

Nowe zakażenia dotyczą 288 osób z województwa śląskiego, 25 z dolnośląskiego, 21 z mazowieckiego, 13 z łódzkiego, 5 z wielkopolskiego, 3 z zachodniopomorskiego, 2 z małopolskiego, 1 z podlaskiego, 1 z opolskiego oraz 1 z lubelskiego.

Koronawirus na Warmii i Mazurach

Dziś rano rzecznik wojewody Krzysztof Guzek informował o dwóch nowych zakażeniach. Nowe przypadki dotyczą chłopca i młodej kobiety z powiatu mrągowskiego. Oboje zarazili się w tak zwanej transmisji lokalnej, przebywają w izolacji domowej.

W regionie było też nowe wyzdrowienie. Koronawirusa pokonał młody mężczyzna z powiatu iławskiego, który był leczony w szpitalu w Ostródzie.

W województwie warmińsko-mazurskim od początku pandemii koronawirusem zaraziły się 164 osoby,124 wyzdrowiały, a jedna zmarła.

Zakażenia i wyzdrowienia w Polsce

Tylko dziś w całym kraju odnotowano łącznie 595 zakażeń, 28 osób zmarło. W sumie testy laboratoryjne potwierdziły do tej pory w Polsce 16 921 zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarło w Polsce 839 osób, które chorowały na COVID-19, a 6131 osób wyzdrowiało.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19, zakażenia
Pokonali koronawirusa i oddają osocze. Centrum Krwiodawstwa w Olsztynie przygotowało dawki dla sześciu chorych

Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zgłosiły się do tej pory 3 osoby, które wyzdrowiały z COVID-19. Wszyscy chcieli oddać osocze pomocne w leczeniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV