Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Duża liczba spraw zakończyła się aktem oskarżenia”. Prokuratura Okręgowa w Elblągu podsumowała miniony rok

Prokurator okręgowy Jan Hrybek. Fot. M. Stankiewicz

Dla 70 prokuratorów pracujących we wszystkich jednostkach Prokuratury Okręgowej w Elblągu było to pracowite 12 miesięcy.

Wpłynęło ponad 14 tysięcy spraw, to więcej niż rok temu. Długi czas oczekiwania na ekspertyzy biegłych z różnych dziedzin sprawił, że nieznacznie zmniejszyła się szybkość prowadzonych postępowań. Żadne z nich nie przekracza pięciu lat, a niewiele zakres od roku do dwóch.

Sukcesem jest bardzo wysoki wskaźnik ścigania, to prawie 77 procent, co jest drugim wynikiem w okręgu regionu gdańskiego.

Duża liczba spraw zakończyła się aktem oskarżenia. To prawie 40 procent, czyli wynik jeden z najlepszych w Polsce

– podkreśla nowy prokurator okręgowy Jan Hrybek.

Ponad 90 procent z ponad 5,5 tysiąca oskarżonych zostało skazanych przez sąd. Tylko raz, na 4,5 tysiąca aktów oskarżenia, sprawa wróciła do prokuratury. Co, jak podkreśla Jan Hrybek, jest ewenementem na skalę kraju.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu prawie 70 procent składanych przez prokuratorów apelacji zakończyło się sukcesem w sądach wyższej instancji.

Konferencja w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Prokurator okręgowy Jan Hrybek. Fot. M. Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, prokurator
Uczniowie i rodzice z Elbląga podzieleni w sprawie strajku nauczycieli. „Najbardziej szkoda dzieci, dla których jest to dodatkowy stres”

We wszystkich elbląskich szkołach i większości przedszkoli trwa strajk nauczycieli. Od poniedziałku sytuacja się nie zmieniła. Od tablicy odeszło około 80 % nauczycieli, pozostali są w...

Zamknij
RadioOlsztynTV