Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogi z powiatu braniewskiego otrzymały dofinansowanie na remont

Prawie 3 mln 300 tysięcy złotych otrzymał powiat braniewski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota ta zostanie przeznaczona na modernizację trzech dróg – mówi Mirosław Kudliński, wicestarosta braniewski.

Pierwszy odcinek – bardzo nam na nim zależało – to odcinek Żelazna Góra do wjazdu na drogę S22. Kolejny odcinek to Dąbrowa-Chruściel i trzeci odcinek to Zawierz-Wielewo. Obecnie jesteśmy po wyłonieniu na drodze przetargu wykonawców

– wyjaśnia wicestarosta Kudliński.

00:00 / 00:00

Budowa drogi na odcinku Żelazna Góra-Grzechotki potrwa dwa lata, natomiast pozostałe inwestycje zostaną zrealizowane do końca tego roku.

Fundusz daje szansę na poprawę bezpieczeństwa na drogach, dlatego zachęcam gminy i powiatu do składania kolejnych wniosków. Do tej pory przekazaliśmy z budżetu państwa kwotę pół miliarda złotych. Najbliższe rozdanie już w lipcu

– mówi Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

00:00 / 00:00

Dofinansowanie z rządowych środków otrzymała także gmina Braniewo. Ponad 174,5 tysiąca złotych przeznaczy na trzeci etap modernizacji drogi do miejscowości Garbina.

Ta inwestycja będzie zrealizowana w tym roku. To kolejny krok, by mieszkańcy mieli bezpieczną i trwałą nawierzchnię na tej drodze. Robimy tę drogę w technologii płyt betonowych

– mówi wójt gminy Braniewo Jakub Bornus.

00:00 / 00:00

Gmina Braniewo jest jedyną gminą, która w tym rozdaniu otrzymała dofinansowanie z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Podczas podpisania umowy na inwestycje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zachęcał do udziału w kolejnej edycji.

Zachęcamy samorządowców, by korzystać z tego programu. On już, dzięki także zwiększeniu dofinansowania, odpowiada możliwościom i potrzebom samorządów.

00:00 / 00:00

Województwo warmińsko-mazurskie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymało ponad 183 mln 294 tys. zł. Z tej kwoty prawie 82 mln zł przeznaczono na zadania powiatowe, a ponad 100 mln na zadania gminne. Wsparcie uzyska 169 zadań: 48 powiatowych i 121 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 339 kilometrów dróg: 195 km powiatowych i 144 km gminnych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg rozpoczął się w 2018 roku. W lipcu tego roku odbędzie się nabór wniosków do kolejnej edycji.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, powiat, dofinansowanie, modernizacja drogi, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Powiat braniewski z rządowymi dotacjami na remonty dróg powiatowych

Prawie 3 miliony 300 tysięcy złotych dotacji otrzymał powiat braniewski na remonty dróg. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki przyznanym środkom wyremontowane zostaną trzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV