Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drastycznie spadły zapasy krwi. Centrum Krwiodawstwa apeluje do dawców

fot. P. Getka

W magazynach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zaczyna brakować krwi. Obecnie na stanie jest poniżej 500 jednostek. Pilnie potrzeba grup:  ARh+,0Rh+ , 0Rh-,  BRh-.

Zazwyczaj brakuje jej w czasie wakacji, kiedy zwiększa się liczba zabiegów szpitalnych, rośnie też liczba wypadków, a stali dawcy wyjeżdżają na urlopy – mówi dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, Grażyna Kula.

Naprawdę zaczynamy się niepokoić, że jutro albo pojutrze niektórych grup nie będziemy mogli wydać do szpitali, bo ich nie będziemy mieli.

00:00 / 00:00

Dyrektor Kula apeluje o oddawanie krwi szczególnie do osób, które jeszcze nigdy tego nie robiły. Krew mogą oddawać zdrowe osoby od 18. do 65. roku życia. Można to zrobić w Regionalnym Centrum Krwidawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie przy ul. Malborskiej, w oddziałach terenowych w Bartoszycach, Nidzicy, Giżycku, Pasłęku, Iławie i Elblągu oraz na wyjazdowych akcjach poboru krwi.

Dawcy, którzy oddają krew cyklicznie robią to – jak mówią – z potrzeby serca.

00:00 / 00:00

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz na Instagramie i Facebooku.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, brak krwi
Centrum Krwiodawstwa czeka na dawców krwi. „Robimy wszystko, aby uniknąć niedoborów”

Wakacje to bardzo trudny okres w placówkach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wyjazdy oraz urlopy nie sprzyjają wizytom w punktach poboru. - Robimy wszystko, aby niedoborów...

Zamknij
RadioOlsztynTV