DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Doskonała postawa Polaków w prologu w Willingen. Stoch najlepszy!

Polacy doskonale spisali się w prologu przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Najlepszy był Kamil Stoch osiągając 146 m, a w czołowej dziesiątce było czterech biało-czerwonych.

Drugie miejsce ze stratą 0,1 pkt do Stocha zajął Austriak Daniel Huber – 141 m, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek – 137,5 m. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła – 143 m, na siódmej Dawid Kubacki – 140,5 m i na dziewiątej Paweł Wąsek – 140,5 m.

Na 16. pozycji prolog zakończył Stefan Hula po lądowaniu na 124,5 m. Polacy skakali w dobrych warunkach wietrznych, po próbach Wąska i Kubackiego jury skróciło rozbieg z 13. do 12. belki.

Z udziału w prologu zrezygnowali lider klasyfikacji pucharowej Niemiec Karl Geiger i wicelider Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Redakcja: A. Niebojewska za PAP

Więcej w skoki, Kamil Stoch, Willingen
TCS: Stoch odpadł w kwalifikacjach. Pięciu Polaków w konkursie

Kamil Stoch nie przebrnął kwalifikacji do wtorkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, trzeciej odsłony imprezy. Trzykrotny triumfator tych prestiżowych zawodów został sklasyfikowany na 59. miejscu....