DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Dominik Ratajczak wicemistrzem świata. To kolejny medal olsztynianina

Dominik Ratajczak na drugim stopniu podium

Dominik Ratajczak zdobył srebrny medal mistrzostw świata juniorów rozgrywanych w Izraelu. To kolejne osiągnięcie olsztynianina na tej imprezie.

Ratajczak stanął na drugim stopniu podium w wyścigu omnium. Sukces cieszy tym bardziej, że wielobój jest konkurencją olimpijską.

W środę Ratajczak zwyciężył w konkurencji scratch – wyścigu polegającym na jednoczesnym ściganiu się większej liczby zawodników na dystansie kilkudziesięciu okrążeń toru. Nadrobił okrążenie nad stawką i wygrał z Ukraińcem Danilem Yakovlevem i ze Słoweńcem Zakiem Erzenem.

Dominik Ratajczak pochodzi z Olsztyna, jest wychowankiem Olsztyńskiego Klubu Kolarskiego. Obecnie reprezentuje barwy zespołu UKS Copernicus CCC Toruń.

Redakcja: K. Ośko