JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Olsztynianin mistrzem świata juniorów w scratchu

Mistrz Świata Juniorów Dominik Ratajczak. Fot. FB

Olsztynianin Dominik Ratajczak został mistrzem świata juniorów w kolarstwie torowym.

W rozgrywanym w Tel Awiwie czempionacie globu, Polak zwyciężył w konkurencji scratch – wyścigu polegającym na jednoczesnym ściganiu się większej liczby zawodników na dystansie kilkudziesięciu okrążeń toru. Zwycięzcą jest ten, kto jako pierwszy pokona wyznaczoną liczbę okrążeń. Dominik nadrobił okrążenie nad stawką i wygrał z Ukraińcem Danilem Yakovlevem i ze Słoweńcem Zakiem Erzenem.

Urodzony w Olsztynie Dominik Ratajczak reprezentuje barwy zespołu UKS Copernicus CCC Toruń.

W tym roku Dominik Ratajczak zdobył brąz mistrzostw Polski w jeździe na czas juniorów, a ostatnio wygrał etap wyścigu Pucharu Narodów na Węgrzech. Przed rokiem wywalczył brązowy medal  Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, kolarstwo torowe, olsztynianin, Dominik Ratajczak
Lekkoatleci z olsztyńskiego klubu powalczą o medale mistrzostw Europy

Reprezentacja na mistrzostwa Europy w Monachium, które odbędą się w dniach 15-21 sierpnia, będzie liczyć 81 osób -  poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki. O medale powalczą...