Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Sądu Rejonowego wpłynęło uzasadnienie wyroku uniewinniającego Czesława Jerzego Małkowskiego

Budynek sądu rejonowego w Olsztynie. Fot. Przemysław Getka

Zgodnie z wyznaczonym terminem, do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynęło pisemne uzasadnienie wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego.

28 grudnia 2018 roku olsztyński Sąd Rejonowy wydał nieprawomocny wyrok, którym uniewinnił go od popełnienia dwóch czynów — zgwałcenia urzędniczki olsztyńskiego magistratu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej polegającego na molestowaniu i zgwałceniu tej samej urzędniczki. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku i pokrzywdzona kobieta złożyli do sądu wnioski o jego pisemne uzasadnienie. Jednak z uwagi na obszerność i skomplikowany charakter sprawy termin został przedłużony do końca maja br.

Uzasadnienie wyroku jest bardzo obszerne — liczy 468 stron. Ponieważ proces toczył się z wyłączoną jawnością, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował jedynie, że uzasadnienie zawiera bardzo szczegółowe omówienie zarówno wyjaśnień złożonych przez oskarżonego, jak i zeznań osoby pokrzywdzonej oraz wszystkich świadków, mających istotne znaczenie w tej sprawie. W najbliższych dniach uzasadnianie zostanie wysłane stronom. Strony skarżące będą miały dwa tygodnie na złożenie apelacji.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Czesław Jerzy Małkowski, były prezydent Olsztyna, uzasadnienie
Kiedy poznamy uzasadnienie wyroku ws. Czesława Jerzego Małkowskiego? Sędzia złożył wniosek o przedłużenie terminu

Sędzia, który wydał wyrok uniewinniający byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutów gwałtu na ciężarnej urzędniczce nie zdążył napisać uzasadnienia wyroku w zakreślonym do tego terminie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV