Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy poznamy uzasadnienie wyroku ws. Czesława Jerzego Małkowskiego? Sędzia złożył wniosek o przedłużenie terminu

Ogłoszenie wyroku w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego. Fot. Agnieszka Podbielska

Sędzia, który wydał wyrok uniewinniający byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutów gwałtu na ciężarnej urzędniczce nie zdążył napisać uzasadnienia wyroku w zakreślonym do tego terminie. W piątek złożył wniosek o przedłużenie czasu na pisemne uzasadnienie.

Sędzia, który w ostatnich dniach grudnia wydał wyrok oczyszczający byłego prezydent Olsztyna Czesława Małkowskiego z zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki miał napisać uzasadnienie wyroku do końca marca.

Z uwagi na obszerny charakter sprawy i jej wielowątkowość sędzia złożył dziś wniosek o wydłużenie terminu na sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku do końca maja

– poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Wniosek sędziego rozpozna prezes olsztyńskiego sądu rejonowego – stanie się to prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.O sporządzenie pisemnego wyroku wnioskowała m.in. prokuratura, która nie kryła, że zamierza apelować od uniewinnienia Małkowskiego.Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski w ostatnich dniach grudnia został uniewinniony od dwóch zarzutów dotyczących gwałtu na urzędniczce ratusza. Czynów miał się dopuścić, gdy był prezydentem miasta. W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie został skazany na 5 lat więzienia, w ponownym procesie, który w grudniu zakończył się w Olsztynie – został uniewinniony.

Nie wiadomo, z jakiego powodu Małkowski został skazany w Ostródzie, a uniewinniony w Olsztynie – sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik sądu i prokurator informowali wcześniej, że w olsztyńskim procesie „materiał dowodowy został pogłębiony”. Małkowski po wyjściu z sądu nie skomentował wyroku, kilka dni później na zamkniętej konferencji prasowej przypomniał, że zawsze powtarzał, że jest niewinny.

W czasie procesu Małkowski trzy razy startował w wyborach samorządowych i za każdym razem przegrywał fotel prezydenta Olsztyna w drugiej turze. Małkowski jest olsztyńskim radnym.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, zarzuty, Czesław Jerzy Małkowski, Sąd Okręgowy w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski-Żegalski
15 lat więzienia za brutalne pobicie matki i zostawienie jej bez pomocy

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na 15 lat więzienia mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, który brutalnie pobił matkę. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, bo kobieta po pobiciu zmarła,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV